CARE schaalt noodhulp op in noorden van Gaza 

3 december 2025 – Hulporganisatie CARE schaalt de komende weken verder op in het noorden van Gaza. We breiden onze medische hulp uit van onze kliniek in Deir al Balah naar het noorden, waar de noden groot zijn en veel mensen weinig toegang hebben tot basiszorg. Onze teams gaan daar met mobiele klinieken werken. Zij bieden onder andere consulten, behandelingen, screenen op ondervoeding en delen medicijnen uit met de voorraden die in Gaza beschikbaar zijn, ook via de commerciële markt. Zo kunnen we sneller inspelen op acute gezondheidsproblemen in gebieden die lang nauwelijks bereikt zijn. 

Toegang tot medisch materiaal blijft een groot knelpunt. Labmateriaal, simpele instrumenten en onderdelen voor apparatuur komen bijna niet binnen. Veel goederen worden nog steeds geweigerd vanwege zogenoemd dual use, terwijl ze essentieel zijn voor diagnostiek en behandeling. Daardoor kunnen onze teams niet altijd testen uitvoeren of zorg geven die normaal standaard zou zijn. 

De winter maakt de situatie extra dringend. De temperaturen dalen en mensen wonen in tenten, half vernielde gebouwen of geïmproviseerde onderkomens zonder isolatie. Onze collega’s zien dat dit snel tot meer ziektes leidt. Er is nauwelijks een plek waar mensen kunnen schuilen. Door regen en kou neemt het aantal zieken toe en zijn ondervoede kinderen extra kwetsbaar. 

Ondanks deze beperkingen zetten we door. CARE wil de komende weken meer mensen in het noorden bereiken en de capaciteit van onze medische teams verder uitbreiden.  

Noot voor de redactie 

Voor persaanvragen kunt u contact opnemen met met onze persvoorlichter.

Over CARE Nederland 

CARE is een van de grootste humanitaire organisaties ter wereld, actief in meer dan 100 landen. Wij slaan de brug tussen noodhulp en duurzame ontwikkeling. Door de veerkracht van gemeenschappen tegen crises zoals conflict en klimaatverandering te versterken, werken wij aan blijvende verandering. Dat doen we samen met lokale partners en gemeenschappen – altijd met een focus op gelijkwaardigheid en de rol van vrouwen. Want als mensen gelijke kansen hebben, verminderen we armoede en onrecht structureel.