Opvang vluchtelingenTerug naar project

recept kip

Recept: Kip Moambe

Ingrediënten voor 4 personen: 1 holvekip van 1,2 kg, 300 g palmnoten, 1 dl palmolie, 3 knoflookteentjes, 5 g pili pili, 2 uien, 200 g sakasaka (maniokbladeren), 2 bananen.

  1. Snij de kip in acht delen en laat deze lichtjes goudbruin kleuren in wat palmolie.
  2. Voeg de grof gehakte uien toe en laat dat alles kleuren.
  3. Kruiden met grof zout en de pili pili.
  4. Giet wat water over de kip tot deze net niet onder het vocht staat. Breng het geheel zachtjes aan de kook en voeg er de moambesaus aan toe.

Moambesaus

  1. Maal de palmnoten in de mixer-blender tot ze heel fijn zijn en roer er vervolgens de palmolie en de geplette look door.
  2. Snij vervolgens de maniokbladeren in fijne reepjes en voeg deze aan de stoofpot toe.
  3. Laat het geheel op een zacht vuurtje stoven tot de kip gaar is.
  4. Snij de banaan in grove stukken en voeg deze aan de bereiding toe. Nog even laten doorkoken.
  5. Opgediend met witte rijst is moambe beslist een ontdekking.
recept tarte tartin

Recept: Tarte Tatin met Banaan

Ingrediënten voor 4 personen:

  • 8 tot 10 bananen
  • 200 g suiker
  • 500 g blader- of kruimeldeeg
  • 100 g boter
  • een halve theelepel witte azijn
  • 5 cl witte rum
  • vanille-ijs

Bereidingswijze:
Verwarm de oven voor op 200°. Doe de boter, de azijn en de suiker in een metalen taartvorm, zet die op het vuur en maak een karamel.

Schil de bananen, snijd ze in de lengte in twee en leg ze in de karamel met de ronde kant naar beneden. Bedek ze met het deeg en rol het overtollige deeg langs de binnenste rand van de taartvorm. Zet ze in de oven en laat ze ongeveer 20 minuten bakken.

Haal de taart uit de vorm door ze op een schotel om te draaien. Lauw opdienen (eventueel enkele ogenblikken opwarmen in de Microwave).

Schik de taart op bordjes, overgiet ze met rum, flambeer ze en plaats op elke stukje een bol ijs.

Bron: Recept van Augustine Makaba, Restaurant Gri Gri Brussel

justice for sale

Film: Justice for Sale

Derde en afsluitende deel uit de Congo-trilogie van de regisserende zusjes Ilse en Femke van Velzen. In het drieluik verschenen eerder de gelauwerde documentaires Fighting the Silence en Weapon of War.

Synopsis

"Dit rechtssysteem heeft geen betekenis meer; ik vraag me af wat de toekomst onze kinderen brengt." De Congolese advocaat Claudine Tsongo reflecteert op haar zoektocht naar de waarheid in een verkrachtingszaak waar dader Masamba het slachtoffer is geworden van oneerlijke rechtsgang. Zonder enig hard bewijs is hij veroordeeld tot een lange gevangenisstraf en Tsongo vermoedt dat er omkoping in het spel is.

Lees verder...

Twee monologen

Twee monologen, nieuw boek van David van Reybrouck

Congo-kenner David van Reybrouck (1971) schreef enkele jaren voor het uitkomen van zijn bestseller Congo, een geschiedenis al twee prachtige theaterstukken over deze voormalige Belgische kolonie. In het boek Twee monologen zijn ze onlangs opnieuw uitgegeven.

Voor wie het boek Congo, een geschiedenis van David van Reybrouck met plezier heeft gelezen, is Twee monologen van dezelfde schrijver een absolute aanrader. Hoewel Die Siel van die Mier en Missie al eerder in boekvorm verschenen (respectievelijk 2004 en 2007), heeft uitgeverij De Bezige Bij er verstandig aan gedaan deze twee voor het theater geschreven teksten opnieuw in een boek te bundelen.

Lees verder...

Lionel Gilles Loueke

Muziek: Lionel Gilles Loueke

Wie: Lionel Gilles Loueke

Wat: jazz-gitarist, zanger en componist

Loueke werd geboren in 1973, beide ouders waren onderwijzer. Hij begon gitaar te spelen op zijn 17de. Toen hij de muziek van George Benson hoorde was hij verkocht. In 1990 verhuisde hij naar buurland Ivoorkust waar hij studeerde aan het conservatorium, maar moest door geldgebrek zijn studie afbreken. Loueke vond een band en daar trad hij twee jaar mee op. Dat leverde genoeg op om in Parijs te gaan studeren. Loueke blijkt een zwerver want na zijn studie vertrekt hij naar Boston en Los Angeles. In 2002 gaat hij deel uit maken van de band van Terence Blanchard en daardoor te horen op diens CD’s Bounce en Flow van Blanchard. Ook speelt Loueke mee op de CD’s van Herbie Hancock:  Possibilities  en het eerbetoon aan Joni Mitchell River: The Joni Letters. Met dit album wint hij in 2008 de Grammy voor beste album van het jaar. In 2005 vormt hij zijn eigen groep GilFeMa. Gilles eerste echte eigen album verschijnt in 2008: Karibu. In 2010 krijgt hij een Nederlandse onderscheiding: een Emmy in de categorie jazz/world.

Bekijk de Preview Karibu

Terug naar het project   |   Kijk   |   Lees   I   Actueel